Czyszczenie poduszek z naturalnego pierza gęsiego wbrew pozorom nie jest takie łatwe i upranie poduszki czy kołdry w domu, to nie lada wyczyn.

Zanim zaczniesz wkładać je do pralki, przeczytaj poniższy wpis.

pranie poduszek w pralceUWAGA: Najgorsze co możesz zrobić, to wsadzić taką poduszkę z gęsich piór do tradycyjnej pralki i uprać ją w proszku. W najgorszym wypadku uszkodzisz swoją pralkę, gdyż pióra mogą wydostać się podczas prania i pozapychać bęben urządzenia. Z całą pewnością uszkodzisz wsad, czyli pióra i puch, gdyż ten narażony jest na zgnicie, czy zbrylenie.

Jak prać gęsie pióra?

Zasada prania poduszek z gęsimi piórami jest taka, że najpierw należy wyjąc pióra ze środka. Materiał pierzemy osobno, a gęsie pióra osobno. Nie należy ich prać w tradycyjnej pralce (co już zostało podkreślone). Do prania kołdry lub poduszki z pierzy wykorzystuje się specjalne urządzenia przemysłowe, którymi dysponujemy.

Takie urządzenie po pierwsze czyści gęsie pióra z tłuszczu, drobnoustrojów, bakterii i roztoczy, następnie suszy z wykorzystaniem nadmuchu ciepłego powietrza. Pióra cały czas są w ruchu i suszą się w wielkim bębnie, dlatego nie są spłaszczone – wręcz przeciwnie, są puszyste i mają dużą objętość.

Mam starą kołdrę po babci, czy można coś z niej zrobić?

Niektórzy klienci przychodzą do nas z kołdrami czy poduszkami w „opłakanym stanie”. Wyobraźcie sobie zabrudzony materiał, naderwane i przetarte miejsca, gdzie nie gdzie dziury wielkości dłoni… To co jest w środku, przypomina bardziej kulkę ze śmieci, niż gęsie pióra.

To także jesteśmy w stanie uratować!

pranie poduszek kielce

Wykorzystamy nowy, czysty i świeży materiał z bawełny, brudny wsad upierzemy w naszej pralce przemysłowej, uzupełnimy wsad i taka odnowiona kołdra, poduszka, jasiek czy też cały zestaw – trafi do Państwa z powrotem.

Czy warto prać kołdry z piórami gęsimi?

gdzie uprać kołdręTak, gdyż przedstawiona powyżej sytuacja, to oszczędność nawet kilkuset złotych. Najdroższym elementem poduszki czy kołdry, jest właśnie wsad, czyli gęsie pióra. Materiał jest relatywnie tani, samo pranie to także wydatek kilkunastu złotych, do tego uzupełnienie wsadu i mamy nową poduszkę czy kołdrę za kilkadziesiąt złotych, która normalnie mogłaby kosztować kilkaset złotych. To jest oszczędność.

Niektórzy klienci przynoszą do nas poduszki, które nie były prane nawet 20 lat. Jesteśmy w stanie je odnowić i odświeżyć.

Co ile prać poduszki i kołdry z gęsich piór

Zaleca się to robić przynajmniej raz na sezon, jednak obowiązkowo raz na 5 lat! Gdyż w przeciwnym wypadku, poduszka, a także kołdra z wsadem z gęsich piór, narażona jest na nagromadzenie roztoczy, bakterii i innych brudów, których zapewne chcielibyśmy uniknąć.

Tak więc – zapraszamy na pranie poduszek do nas, do firmy Polpuch z Kielc. Całość można przywieźć osobiście lub przysłać kurierem czy pocztą. Tutaj znajduje się aktualny adres naszego sklepu: Sklep Polpuch kołdry i poduszki Kielce

Zapraszamy.

5 thoughts on “Jak wyczyścić i uprać poduszki z naturalnego pierza gęsiego

  1. Mam poduszke z pierza super się śpi ale niestety mały kotek się zesikal na ta poduszke i teraz nieeiem co zrobić a zapach jest bardzo nieprzyjemny

    • Najlepiej ją uprać. Jeśli Pani chce, można do nas przyjść osobiście i wtedy wszystko wycenimy, upierzemy, jak będzie trzeba to dorzucimy wsadu, albo jak materiał będzie bardzo zniszczony, to uszyjemy nowy. Telefon w zakładce kontaktowej. Zapraszamy serdecznie.

  2. Wyprałem kołdrę, lecz na raty.Przeciąłem w pół, zaszyłem na brzegach. W pralce 40oC jak bawełnę. Płukanie 2 razy. Po praniu spowrotem zeszyć. Każda część oddzielnie. Suszenie w suszarce: w obniżonej temperaturze godzinę, 24 h na sznurku (noc i praca), wianie/dmuchanie 1h, 1.5h następne suszenie j.w., wianie/dmuchanie 1h. Pewnie nie opublikujecie tego, bo każdy by sobie prał i suszył itp.

    • Cześć Robert. Jak kto woli. Ludzie myją swoje samochody na podwórkach czy pod blokiem, a inni wolą jechać na myjnie i zrobić to za 5 – 10 zł, szybciej, łatwiej i na dobrą sprawę taniej (płyny, woski, woda już jest na miejscu). Straciłeś łącznie kilka godzin (bo nie wspomniałeś o rozpruwaniu, czas suszenia wsadu, logistyka – żeby to nie latało po całym pokoju) i jeśli zrobiłeś to dobrze, to warto pogratulować. Niektórzy ludzie nie mieli tyle szczęścia i zapychali pralki bębnowe. Gdybyś wiedział jakie proponujemy ceny z uzupełnieniem wsadu i eleganckim obszyciem, to na pewno byś się nie zastanawiał.

      • Co prawda to prawda. Najbliższa pralnia wyskoczyła z terminem dwumiesięcznym. Trudno nie spać w swoim łóżku dwa miesiące. A i nie każdy ma suszarkę elektryczną, gdybym miał balkon do suszenia to też bym nie miał suszarki, bo i po co. A bez suszarki elektrycznej nie porywałbym się na suszenie kołdry. A dywan oddaję do pralni bo na czasie już w tym przypadku mi nie zależy. Kilkadziesiąt lat temu prałem dywan w jeziorze, o mało mnie nie utopił podczas płukania, sechł na strychu w lecie ok. 50oC, a mimo to po miesiącu zatęchł. Od tego czasu wiem, że nie problem wyprać tylko WYSUSZYĆ. pozdrawiam Adwersarza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website