Elegancka kołdra kupiona w zeszłym roku, poplamiona czekoladą? A może biała poduszka, którą zabrudził niemowlak? Często substancja która poplamiła poduszkę, jest tak silna, że przedarła się przez poszewkę i ubrudziła materiał poduszki.

Jak wyczyścić plamy z poduszek?polpuch pranie poduszek

Możliwości jest wiele, środków, pomysłów, trików i porad – cała masa, jednak pamiętaj że w wielu przypadkach to skórka za wyprawkę.

Niektórzy polecają drogie środki czyszczące, często dorównujące ceną do kwoty nowej poduszki. Inni polecają ocet (ten zapach niestety może zostać na poduszce, a tego byśmy chyba nie chcieli), jeszcze inni różnego rodzaju silne wybielacze itd.

Poduszki nie upierzesz w pralce, tym bardziej kołdry. Jeśli chcesz tak zrobić, to zniszczysz i pralkę i poduszkę!

Przemysłowe pranie poduszek

Jeśli chcesz wyczyścić poplamione poduszki, przyjdź do nas. Czasem jest tak, że materiał poduszki jest tak zniszczony, że nie warto go prać, czasem szybciej i taniej wychodzi wymiana materiału, upranie wsadu (z pierza gęsiego), dosypanie wsadu, aby dodatkowo spulchnić poduszkę i w taki sposób mamy nową, czystą, świeżą poduszkę.

Identycznie jest z kołdrą. Przecież kołdra, pomimo poszewki jest narażona na ubrudzenia. Wystarczy jeść w łóżku (a wiemy z doświadczenia, że i to się zdarza), wylać:

  • colę,
  • wino,
  • kawę,
  • syrop (podczas choroby),
  • i kto wie co jeszcze…

a to wszystko przesiąknie przez poszewkę, aż do wnętrza kołdry.

Nie upierzesz tego samodzielnie ani ręcznie ani w pralce. Dlatego nie trać czasu, przyjdź do nas, gdyż zajmujemy się tym od wielu lat.

Czyszczenie plam z poduszek na dużą skalę?

Z naszych usług korzystają także hotele, pensjonaty, a także inne miejsce w których poduszki i kołdry narażone są na plamy. Zapraszamy do nas także Ciebie. Kontakt znajdziesz w zakładce kontaktowej.

One thought on “Jak wyczyścić plamy z poduszek i kołder

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website