Dawno temu wszystko było robione na zamówienie i poniekąd na wymiar. Mówiąc „dawno temu” mamy na myśli czasy, które pamiętają jeszcze nasze babcie czy nawet mamy. Głównym celem było wówczas pozyskanie materiału i znalezienie dobrej krawcowej, która uszyje kołdrę, ubranie i inne rzeczy codziennego użytku, po które teraz jeździ się do galerii.

Produkcja masowa kołder a szycie kołder na miarę

Dziś wydaje się nie mieć sensu robienie takiej kołdy na wymiar, bo w końcu to zaprojektowanie odpowiedniego kroju, dobranie materiałów, poza tym ręczna praca. Jaki ma to sens, gdy producent może zapewnić dostawę w szerokiej gamie rozmiarów, kolorów, wzorów, typów materiałów i wypełnień.

Z jednej strony każdy znajdzie coś dla siebie, a z drugiej i tak wielu ludzi korzysta jeszcze z usług szycia kołder na miarę. Widząc po naszych klientach zainteresowanie i poszukiwanie takiej usługi, postanowiliśmy podzielić się małą refleksją na temat tego skąd w ogóle u nich chęć na poszukiwanie usługi szycie kołder na wymiar.

Rzeczy unikatowe = rzeczy luksusowe

Wielu świadomych klientów wychodzi z założenia, że jeśli będą mieli produkt uszyty dla nich, według własnych wymogów, doboru materiału czy kolorystyki, otrzymują produkt unikatowy. Chcą mieć przeświadczenie, że sąsiadka na pewno nie wywiesi na balkonie takiej samej kołdry czy poduszki. I jest to zrozumiałe. Ludzie od zawsze starali się być indywidualni. Zatem nawet jeśli dana rzecz nie kosztowała majątku, ale wyróżnia się na tle innych, jest postrzegana przez nich jako lepsza.

Jak to jest z tą jakością?

Jako producent i dystrybutor pościeli, poduszek, kołder i artykułów dla domu w tym także tych szytych przez nas na zamówienie klienta, musimy przyznać że jest w tym trochę racji. Otóż jeśli szyjemy coś osobiście na zamówienie, to nie jest to produkcja masowa. Jak wygląda hala produkcyjna – pewnie każdy wie. Nakład setek, tysięcy kołder, wyszywanych przez maszyny. Przy tak dużej produkcji masowej, producent musi kombinować, aby zrobić dużo, relatywnie niedrogo (no bo nie oszukujmy się – marże producentów są zawsze najniższe, gdyż sprzedaż hurtowa wymaga dobrej ceny dla pośrednika i sprzedawcy ostatecznego). Zatem z wyrobami masowymi bywa różnie – jeśli są dobre, to muszą być drogie, bo przecież kontrola jakości, wdrażanie norm, etc. to wszystko kosztuje.

Jeśli z kolei towar jest podejrzliwie tani, to warto się zastanowić na czym oszczędzono przy produkcji masowej.

My nie mamy problemu z oszczędzaniem. Dlaczego? Ponieważ odchodzi nam marża pośrednika i sprzedawcy, gdyż sami produkujemy i wstawiamy do naszego sklepu. Możemy sobie pozwolić na dobrą jakość i na dobrą cenę jednocześnie.

Szycie kołder, przeszywanie kołder, uzupełnienie wsadów

Przyjdź do naszego sklepu (adres znajdziesz w zakładce kontaktowej), możesz też zatelefonować. Opowiedz co chcesz zrobić, a my to wycenimy. Poza szyciem kołder na miarę, zajmujemy się także przeszywaniem i uzupełnianiem wsadów z prawdziwego puchu i pierza gęsiego wysokiej jakości. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

3 thoughts on “Czy szycie kołder na wymiar jeszcze się opłaca?

  1. A ja chciałam zapytać o przeszycie kołdry – czy u was można to zrobić?
    Mam starą kołdrę z pierza a chciałabym do niej uzupełnić wkład i uszyć od nowa, taką z komorami żeby wkład sie trzymał równomiernie w kołdrze – czy u was taką usługę można zrobić?

  2. Przyznam szczerze, nigdy wcześniej nie słyszałam o usłudze, jak szycie kołder na wymiar, ponieważ zwykle są to kołdry standardowych rozmiarów. Wątpię, że taki interes by wypalił.

    • Ten interes funkcjonuje od wielu lat. Analitykiem byznesu chyba pani nie jest za dobrym 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website